O nas

Historia firmy sięga początku lat 50-dziesiątych, kiedy to Józef Tyl rozpoczął produkcję uchwytów do parasoli. W niedalekim czasie poszerzono produkcję o laski, a z upływem lat o ich nowe modele i wzory.

Panujący wówczas ustrój polityczny w Polsce hamował znacząco rozwój firmy. Jednakże pomimo przeszkód ze strony władz firma przetrwała najcięższe lata i po reformacji Państwa polskiego mogła rozwijać się już w nowych, lepszych warunkach.

W latach 1981 do 2013 rodzinny biznes w pełni przejmuje syn założyciela firmy Damian Tyl kontynuując rodzinną tradycję.

W 1998 roku firma przenosi się do nowego, większego budynku – następuje tym samym rozbudowa i poprawa warunków na stanowiskach pracy, a także poszerzenie asortymentu produkowanych lasek.

W roku 2004 zostaje wdrożony System Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 potwierdzony certyfikatem, co przyczynia się do lepszego doboru surowców oraz przywiązywania jeszcze większej dbałości na każdym z etapów produkcji.

Cena, jakość i bezpieczeństwo oferowanych produktów, szybko znajdują uznanie wśród odbiorców, także tych poza granicami Polski. Również nabyte doświadczenie oraz możliwości produkcyjne czynią firmę liderem w produkcji lasek na rynku krajowym.

Odbiorcami produktów są osoby mające trudności w poruszaniu się i utrzymaniu postawy, a także osoby chcące uzupełnić swój strój o elegancki dodatek – to właśnie dla Nich tworzone są nowe i niepowtarzalne wzory lasek.

Od roku 2014 właścicielem firmy jest Łukasz Tyl kultywujący nie tylko rodzinną tradycję produkcji lasek, ale też od początku towarzyszącą temu pasję.

Zgodnie z prowadzoną przez nas polityką jakości prosimy o wszelkie uwagi w celu udoskonalania naszych wyrobów. Jesteśmy otwarci na sugestie i chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Każdy zadowolony Klient to nasz sukces.

Zapraszamy do współpracy!